In Memory

Display:
By Year Deceased Alphabetically


 
CLASSMATES

2018
Jane Wolf (Ron Hufft '60)  

2017
Joyce Hanson (Jerry Apostolo)  
Linda Wadsworth (Ted Walbey)  

2016
Topper Garver  
Max Gruenberg (Kayla Epstein Gruenberg)  
Paul Jensen (Kathy)  

2015
John Bauer  
Judy Bird (Hollar)  
Al Ferreira  
Loren Jensen  
Dan Turley  

2014
Elena Adams (Schechter-Simmons)  
Patricia (Pat) Westervelt  

2013
Kathleen Matusek  
Arnold Sanchez  
Nancy Waldman (Williams)  

2012
Jim Blaisdell  
Linda Joyce Garevich (Foley)  
William Reeves (Barbara Reeves)  
Virginia Evelyn Tycer (Wilson)  

2011
Vicki Ann Busch  
Avril Hughes (Melton)  
Kenny Kitchen  
Joseph Arthur Pakin  

2010
Michael Lobenberg  
Don Mecchi  
Pamela Lee Metcalfe (Arthur)  

2009
Robert Boyd Hunter  
Dan Poole  
Leland Edward Shafter  
Sandra Underwood (Clegg Robinson)  

2008
James George Cowling  
Sharon Ann Hayes (Tidwell)  

2007
Michael Howard Cheney  

2006
Terry Elaine Ambuehl (H. Sandberg)  
Michael Delos Mayes  

2005
Florence Ann Hackwood  
Robert Anthony Nadol  

2003
Harvey Karl Kogut  
Dale Keith Valory  

2002
Glen Donald Abernathy  
Ned Albert Hauskens  
Lynn Marie Hotaling  
Nancy Marian Nimmo (Lewis)  
Jerry Delwin Warren  

2001
Peter Barry Augenthaler  
Lee Lenschmidt  
Geoffrey William Picard  

2000
Jeffrey Robert Honig  

1998
Don Holmes Crouch  

1997
Glenn Leroy Ensminger  
William Paul Schneider  

1995
Charles Duncan Anderson  
Sarah Elaine Fossati  

1994
Jeanette Etholyn Rhoades (Rustan)  
Jack Whitney Wilson  

1993
Marilyn Ann Guelden  

1991
Thomas Howard Kocher  

1989
Henry C Ogden  

1986
Phillip Lee Whitehorn  

1983
Douglas Edward Nichols  

1981
Daniel Thorpe Carey  

1979
Robert Eugene Peterson  

1978
Edward Albert Ballman  

1977
Ronald Travis Talbott  

1967
Carolee Roberts  

1966
Gail Louise Davidson (Davis)  

1960
Jacqueline "Randy" Romak  

DECEASED YEAR UNKNOWN
Mona Jean Larson  
Penelope "Penny" Hyde Rising (Carlisle)  
Elaine E. Steele  
 
GUESTS

2016
Janice Costella (Teacher, M. H. Stanley School)  
Robert Warren (Teacher, Typing, Consumer Math)  

2015
Richard Hanson (Teacher, Choir, Band & Music)  

2014
Harold Oxsen (Teacher, Mathematics Department)  

2012
Albert Thurling (Teacher, Biology, General Science)  

2011
Verna Phillips (School Nurse)  

2010
Elvo D'Amante (Teacher, Band, Orchestra/Music Appr)  
Betsy Pembroke (Teacher,Audio-visual,Yearbook,Stage)  
Robert Stevens (Teacher, Crafts)  
Neils Waidtlow (Teacher, Boys P. E. , Biology)  

2007
Robert Lord (Chairman, Business Dept. )  
Alex Winchester (Dean Of Boys)  

2006
Roger Smith (Teacher, Business Skills)  

2004
John Annis (Dept. Chairman, Chemistry, Physics)  
Millicent Hamburger (Teacher, Modern Dance, Counselor )  
Ruby Ramey (Teacher, Algebra, Biology)  

2002
Hollister Kaufman (Teacher, Auto Mech, Shop)  

1999
Stanley Black (Teacher, Mechanical Drawing, Shop)  
Heloise Corr (Teacher, Algebra, Counselor)  
Richard Dobbins (Teacher, U. S. & World History)  

1998
John McLean (Teacher, Driver Training, Shop)  

1996
William Kauffman (Teacher, English)  
William Sanchez (Teacher, English)  

1991
Josephine Ochoa (Teacher, Latin, French)  

1990
Stanley Walgren (School Principal)  

1989
Vera Busby (Teacher, Algebra)  

1982
John Urton (Teacher, Biology)  

1978
Erwin Mattson (Athletic Dir. , Boy's P. E. )  

If you are aware of a Classmate who should be added to this page please let us know.